Kde koupit discgolfové vybavení

7

kup v ČR

Začněme v ČR. U nás jsou tři specializované obchody, kde si můžete vybrat discgolfové vybavení. Je to pražské Ultimo, Novo jíčínský prodiscgolf a Liberecký discgolf-shop. Dále můžete koupit disky v Brněnském Fyftu či Ústeckém Lardonu, které také nabízejí nějaké to discgolfové vybavení. No a nesmím opomenout možnost zakoupení disků od Házej-gyro. Což sice není klasický shop ani kamená prodejna, ale pár disků od MVP a Discraftu tam určitě seženete a navíc za zajímavé ceny.

Co je super, tak výše uvedené specializované obchody sponzorují, či pořádají turnaje. A proč to zmiňuji? No protože na těchto turnajích většinou mají i svůj stánek. Ideální příležitost si disk osahat a po dohodě i odzkoušet. Za mě super věc.

No a ještě nesmím zapomenout na bazarový prodej. Pokud Vám nevadí  použité zboží, tak určitě něco seženete i z druhé ruky. Asi nejlépe to jde přes skupiny na facebooku. Odkaz na ně najdete dole v tomto článku.

Pojďme ale dál. Pokud hledáte něco speciálního, nebo chcete disk o přesné gramáži a barvě je to v ČR trochu složitější. Můžete požádat Váš oblíbený obchod jestli takový disk dokážou sehnat. Určitě vám vyjdou vstříct. Ale ne vždy to vyjde. I když se všechny obchody snaží, není možné uspokojit potřeby všech hráčů. Takže, když to nejde u nás, tak hurá do zahraničí.

Nakupujeme v Evropě

Asi největší evropský eshop je švédský discsport.eu. Zde už je výběr opravdu veliký a můžete se prohrabat virtuálními hromadami disků. Shop je dobře zásoben a ceny jsou velmi zajímavé. Bohužel doprava to trochu prodraží, ale i tak se dostanete na ceny srovnatelné, nebo jen o málo vyšší s těmi v českých e-shopech. Velkou výhodou je, že si vyberete disk jak podle barvy, tak i podle váhy a to je prostě super. Neříkám, že to u nás nejde, ale ten výběr je přeci jen o trošku větší. Koupit tři stejně barevné a těžké puttery je možné. Na jednom místě jsou zastoupeny téměř všechny discgolfové značky. Je zde i velmi široká nabídka příslušenství a oblečení  na discgolf. Takže pokud něco sháníte, zkuste určitě tento švédský shop. Za mě jasná volba.

Ještě vám můžeme doporučit jeden německý eshop – https://thrownatur-discgolf.de se kterým úzce spolupracuje Marian Ludwig což je vynikající německý hráč, kterého jste mohli potkávat i v České republice. V evropě jsou samozřejmě i další e-shopy, kde lze nakupovat, ale s těmi žádnou zkušenost již nemáme. Pokud máte vy nějaký odzkoušený obchod, který byste rádi doporučili napište nám a my ho sem zařadíme. 

Hurá do Ameriky

V americe je spousty eshopů s discgolfovým vybavením a je opravdu z čeho vybírat. Mezi nejznámější patří obchody, které sponzorují jak hráče tak některé turnaje. Patří sem infinitediscs.com, který sponzoruje Drewa Gibsona a spoustu turnajů. OTBdisc.com za který hrál Ezra Edrhold, nebo třeba gottatrowgottago.com  a další. Já bych se osobně rád zmínil hlavně o Infinitediscs, který by měl mít nějvětší skladové zásoby disků na světě. A to neuvěřitelných 60 000ks. Je pravda, že na tomto e-shopu si už opravdu vybíráte z obrovského množství. Například Aviarů od Innovy mají na skadě asi 670ks stejné množství mají i Destroyerů a mých oblíbených Envy od MVP je na skladě 260 kousků. Takže si myslím, že tady si vybere opravdu každý. A to nemluvím o dalším vybavení. Bagy, kárky, oblečení, koše, deštníky, ručníky, hry a spousty dalších věcí pro disgolf. Ve svém portfoliu mají  téměř 50 discgolfových značek. Infinitediscs.com zasílají zásilky i do ČR což je dobrá zpráva. Cena dopravy je už ta horší zpráva a k tomu je také potřeba započítat buďto daň, clo nebo obojí najednou, ale někdy ten výběr stojí za to 🙂

No a na závěr to hezky shrneme:

Pokud máte nějaký odzkoušený zdroj, kde disky a další vybavení koupit dejte nám vědět. Rádi ho sem doplníme i s Vaším doporučením.

7

Další články na našem blogu