Discraft

7

Historie

Společnost Discraft byla původně založena v roce 1978. Stalo se tak v Londýně, ale ne ve Velké Británii, ale Londýn v kanadské provincii Ontario a to partou nadšenců jako jsou Jim Kenner, Gail McColl, Chris a Mary Greenwoodl. V roce 1979 se Jim a Gail přestěhovali do Michiganu a nastartovali společnost Discraft Inc. Tak jak ji známe dnes. Původně ve Westland Michigan, poté ve Wixom Michigan, kde je dodnes. Společnost zaměřená na výrobu a produkci Ultimate frisbee, Discgolf a Freestyle frisbee. Společnost, která jako jediná má certifikát pro Usa Ultimate Championship series a to s diskem Discraft Ultra Star 175g.
Discraft

Team

Jedním z nejznámějších hráčů dřívějšího teamu je Nate Doss. S Discraftem vyhrál mistrovství světa hned třikrát. V roce 2005, 2007 a 2011. Dalšími velmi slavnými jmény jsou v teamu Cameron Todd, Paul Ulibarri, Michael Johansen. V roce 2019 se stalo něco neuvěřitelného a to hned dva nečekané přestupy do teamu. První je samozřejmě Paul McBeth, který jakmile přestoupil, ten samý rok vyhrává svůj pátý titul mistra světa  a dále Paige Pierce, také petinásobná mistryně světa. S příchodem těchto hvězd se ve společnosti změnila i politika. Je to asi poprvé, kdy si disk navrhuje teamový hráč. Ano, Paul McBeth se podílí na vývoji svého vlastního putteru a tím je Luna. Později vydává další disky. Druhý po Luně byl Kong, dnes znám pod jménem Zeus, poté přišel na svět Anax, pak Malta a poslední vydaný disk pod jeho jménem je Hades. Když jsem jmenoval Paige Pierce, i ona si navrhla vlastní putter. Jmenuje se Fierce.V roce 2020 se k týmu také připojuje Brodie Smith, velká Ultimate a trickshot legenda a bere si ho pod svá křídla nikdo jiný než GOAT (Greatest Off All Time) Paul McBeth. Když už jsem u Paula, ještě před Las Vegas se mu podařilo vyjednat s Discraftem exkluzivní smlouvu na deset let za deset milionů dolarů. Discraft si je moc dobře vědom jeho kvalit a myslím, že tato investice se jim bohatě vrátí.

Materiály

Užívané materiály u Discraftu? No, je jich opravdu hodně, začnu tedy od těch úplně nejzákladnějších až po ty prémiové.

  • Pro-D – základní materiál s nejvyšší možnou deformací (obouchání) to však nahrazuje jeden z nejlepších gripů, tedy materiál s nejlepší přilnavostí
  • Jawbreaker – má velice dobrou odolnost na základní plast a naprosto skvělý grip, jako bonus je vzhled, který je co kus, to originál
  • Elite X – materiál s odolností mezi Pro D a Elite Z, velmi dobrý grip i za mokra
  • Elite Z – průhledný materiál, velmi odolný, již premiový plast vyznačující se větší stabilitou než základní plast. Z tohoto materiálu se dále odvijí Big Z, Z-lite a CryZtal Z.
  • Ti – také Titanium, neprůhledný, velmi odolný, říká se, že Ti disky mají větší stabilitu než ostatní materiály, já takovou zkušenost nemám, ale říká se to, názor si však udělejte sami 😊ohledně gripu? Dle mého názoru trochu víc klouže v ruce, než ostatní
  • ESP – asi nejvíce používaný materiál, velmi odolný, lehce měkčí, ale o to lépe se drží v ruce, také má výborný grip

Ostatní produkty

Co se týče ostatních produktů, společnost Discraft vyrábí i spousty dalších produktů s jejich značkou. Ať už se jedná o discgolfové koše, oblečení, přes láhve na pití až po batohy a ručníky. Samozřejmostí jsou také disky na zakázku, tedy s vlastním potiskem, avšak u této možnosti si nejsem jistý dostupností v Evropě.

věrem

Obecně je tato společnost velmi úspěšná, jedná se o druhou nejprodávanější značku na světě. Sice nevím proč, když je tato společnost, co se týče konzistence disků dle letových čísel o dost lépe než světová jednička, ale je to prostě tak. Dle mého názoru mám radši disky, které více odpovídají letovým číslům, než abych vybíral jeden disk a měl to jako loterii. Discraft se podle mě pyšní vysokou konzistencí stejných disků na rozdíl od jiných společností. Samozřejmě při výběru disku hraje roli i za jakou stáj hází váš discgolfový oblíbenec, nicméně si myslím, že tato značka by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti.

ehled disků od Discraftu

Discraft

Další články na našem blogu