DiscGolfové hřiště Vepříkov

7
discgolfové hřiště Vepříkov

Vepříkov je malá vesnice na Vysočině, která má asi 320 obyvatel a světe div se i vlastní discgolfové hřiště, které je na břehu místního rybníka (koupaliště) a prostoru pro požární sport. Dle propozic se jedná o devítijamkové hřiště s parem 24 a celkovou délku 325m. Ono se vlastně nejedná o klasické 9-ti jamkové hřiště, ale spíš o šesti jamkové a puttovací prostor. Prostě u koše číso dva jsou v zemi tři dlaždice 5m, 8m a 12m daleko, které tvoří tři „jamky“ každá s parem 2.

Ale pojďme se na to podívat popořadě. Jamka č.1 par 3 a vzdálenost 33m. A navíc je tu triplemando, které tvoří dřevěná konstrukce. Triplemando je asi v půlce vzdálenosti a je poměrně velké. Jamka lze dosáhnout kratším příhozem či jumpputtem. Já puttoval a ze tří pokusů jsem dvakrát trefil zařízení. Jasná jamka na eso 🙂

Jamky číslo 2,3 a 4 jsou zmiňovaná puttovací zóna. Ve vzdálenosti 5, 8 a 12m jsou v zemi betonové dlaždice. Pro zkušeného discgolfistu povinné birdie alespoň na 5 a 8m a výzva na 12m. No a tď již zpět na klasické jamky.

Jamka č.5 má par 3 a vzdálenost 75m. Házíte z vyvýšeného výhoziště na otevřenou fairway. Jediná záludnost na této jamce je OB za košem v podobě cesty.  Následuje o pár metrů kratší jamka č. 6 která je velice podobná jen je koš „chráněn“ dvěmi stromy a za košem je zase OB. Následjí dvě kratší jamky 7 a 8 kde budete spíše přihazovat na vzdálenost kolem 40m. Poslední jamka měla být podle mapy přes 100m, ale ve skutečnosti je koš přemístěn jinam než mapka ukazuje. A řekl bych že teď je to zajímavější. Koš byl přesunut na druhou stranu rybníka, téměř naproti vyhozišti. Celková vzdálenost bude kolem 85m a z toho dobrých 75m bude přez rybník. Variant jak se ke koši dostat je nezpočet a faktor vody je super.

Parádní tréninkový prostor

Tak jak je hřiště postavené je svoji obtížností určeno zejména začínajícím discgolfistům. Co je ale super je samotný prostor okolo rybníka a docela zajímavé možnosti k tréninku. Je zde prostor pro trénink jak dlouhých driverů, tak i technických příhozů zejména přes vodu. A právě ta voda bude dělat své. Strávil jsem zde jen něco přes hodinu a určitě jsem se zde nenudil.

Dokáži si zde představit parádní den v pozdním létě. Teplé koupání, studené pivko v bufáči na břehu a nezpočet tréninkových hodů nejen přes rybník.

Další recenze