DiscGolfové hřiště na "Ostrůvku"

7
discgolfové hřiště Vepříkov

Discgolfové hřiště Na „Ostrůvku“ se nachází v Brandýse nad Labem.  Hřiště má 7 jamek s celkovou délkou 396m a celkovým parem 21. Je to malé hřišťátko lesního typu. Většinou se jedná o rovné krátké hody. Jamky vyloženě vybízí k útokům na eso. No a tak jsem útočil také a nakonec během dvou kol se mi podařilo také jedno vřetězit. Pro mě nepochopitelně na nejdelší jamce č. 3. Popravdě ani nevím kudy jsem tam ten disk dostal. Ale pojďme zpátky ke hřišti. Celý lesopark je protkaný cestičkami, které jsou celkem dost frekventované. Na hřišti jsem byl ve všední den dopoledne a lidí se tu pohybovalo celkem dost, což mě překvapilo. Hlavně mostík u jamky číslo 2 byl hodně využívaný. Takže na lidi je potřeba fakt dát bacha. Co se parkování týče, tak to nebyl problém. Auto jsem nechal v přilehlé ulici právě u mostu k jamce č. 2, lae jak už jsem psal byl všední den dopoledne. Jestli je tu půjčovna disků to netuším. Takže pokud to shrnu jde docela o zajímavé kratší hřiště, kde můžete potrénovat hru putterem. Co mě bavilo, bylo udělat pár kroků z výhoziště stranou a máte před sebou nové varianty pro trénink. Pokud budete mít cestu kolem určitě to stojí za vyzkoušení.

No a teď už se pojďme podívat na jednotlivé jamky.

Jamka č. 1 – 58m, PAR 3

Na úvod tu máme krásnou rovnou jamku necelých 60m dlouhou. Za mě je nejlepší rovný backhandový hod putterem, ale možné jsou i další varianty. Záleží jen na Vás.

Jamka č. 2 – 55m, PAR 3

Druhá jamka je do mírného kopečka a je dlouhá 55m. Zde už najdeme pár obránců, kteří vám to trochu znesnadní. Mě tu nejvíce fungoval mírný anhyzer. Tady si jen dejte pozor na lidi. Celá fairway je vlastně cestička a přes ten mostík na levé straně chodí celkem dost lidí.

Jamka č. 3 – 72m, PAR 3

A máme tu nejdelší jamku tohoto hřiště. A ikdyž jsem zde dal eso, tak je dle mého i nejtěžší na celém hřišti. Zde najdete celkem dost obránců. Stromy po obou stranách a koš je navíc schovaný  za třemi stromy. Tato jamka už prověří Vaše schopnosti.

Jamka č. 4 – 41m, PAR 3

Nejkratší jamka na hřišti je právě ta s číslem 4. A ikdyž je nejkratší já se na ní pobavil. Z výhoziště koš není vidět. Je krásně schovaný za stromem. A tak je nutné najít nějakou cestu. A že jich tam je a proto je ta jamka tak zábavná. Na trénink příhozů je super.

Jamka č. 5 – 60m, PAR 3

Kromě toho, že jsem navyfotil teesign, což se my stává dost často, tak jde o celkem zajímavou jamku. Cca 10m před košem je pár slabých stromů, které docela dost brání koš. Zajímavá cesta se nabízí vpravo kde lze hrát pravácký backhandový hyzer a máte velkou šanci se dostat až ke koši.

Jamka č. 6 – 53m, PAR 3

A máme tu další „tunýlek“, ale zase je na výběr. Zkoušel jsem cestu vpravo, rovně i forhandem. Dokonce i thumber tu šel celkem pěkně. Ale pokud umýte rovnou ránu putterem není co řešit.

Jamka č. 7 – 57m, PAR 3

Tak a jsme na konci. Poslední jamka mi pro praváka přišla jako jasná „esová“.  Mírný hyzer k tomu jasně vybízí. No ale není každý den posvícení a tak jsem ze sedmičky odešel bez esa. Ale fakt mě bavila. Necelých 60m, dost prostoru jak pro rovný hod tak pro hyzer. Prostě taková oddychovka.

Další recenze