Aplikace Udisc

7

Vím, že o aplikaci U-Disc toho už bylo hodně napsáno a také hodně řečeno, nicméně pojďme se na to podívat mým pohledem. Už první věc, která mě upozornila při platbě mého členství v PDGA mě překvapila. Nevím přesně kdy jsem to tehdy platil, ale cca tři roky zpět, jsem byl příjemně překvapen, když jsem zjistil, že mohu začít společně s členstvím v asociaci používat prémiovou verzi této aplikace. Dříve jsem používal na skorkarty pouze aplikaci PDGA a v podstatě mi to stačilo. Nepotřeboval jsem nic víc. Dalo se tam zadávat skóre, najít nejbližší hřiště a dokonce si tam nadatlovat hřiště vlastní. Nicméně, když jsem se dověděl o této možnosti, tedy mít prémiovou verzi aplikace U-Disc, řekl jsem si, proč to nezkusit.

Tehdy jsem ještě bydlel v Londýně a vzhledem k tomu, že jsem tam žádné discgolfisty neznal, začal jsem aplikaci více zkoumat. Nejen, že jsem se dověděl, kde je nejbližší hřiště, ale taky jsem díky aplikaci viděl i stav hřiště, kde se nachází, komentáře, zda je hřiště hratelné, popřípadě jeho obtížnost, taky tam byl i odkaz na to, kdo hřiště spravuje a stránky místního klubu. Takže jsem neváhal kontaktovat a šel jsem hrát. Hmm, dost dobrý, říkal jsem si, tak copak to ještě umí? Tehdy jsem ještě nevěděl, jak to přehodit, rozuměj-moc jsem po tom nepátral, nicméně, když jsem vytvořil skórkartu, začal jsem zapisovat, jestli jsem na fairway, v OB, jak daleko od koše, nebo na první ránu v okolí tří metrů od koše. Zapisoval jsem všechno a fakt pečlivě, tehdy jsem si říkal, že je to zbytečně složitý, ale tak co? Zkouším novou věc, tak proč ne. Jakmile jsem dohrál kolo, vyjelo na mě celkem slušný překvápko. Takový statistiky o tom, jak moc špatnej jsem byl, jsem nečekal. 😊 Řikam si, OK, tohle mi pomůže mít lepší výsledky, budu sledovat mé zlepšování, zhoršování v podstatě kdykoliv. Božííí, ale protože jsem v Londýně neměl tolik času, více jsem se aplikaci nevěnoval.

ření vzdálenosti

Jakmile jsem se vrátil zpět do Čech, začal jsem s aplikací skoro od znova, už jsem taky přišel na to, jak v rámci úspory času zapisovat jen skóre a ne plné statistiky, ale co hlavně? Ono to umí měřit vzdálenost. Wau, tak to je bomba. Jasně, musíte odhodit, zapnout apku, chvíli počkat než se vám ustálí GPS a pak prostě přijít k disku. Chápu, není to tak rychlý jako když vyndáte z bagu svůj nový Buschnell sport 850, ale aplikaci máte v podstatě zdarma ke členství v PDGA a měřák vás stojí okolo pěti až deseti tisíc a to už se vyplatí. Navíc si hody můžete ukládat a opět pozorovat svůj progres.

Virtuální bag

Taky bych asi zmínil, že si tam můžete nahrát svůj kompletní bag. Tzn. Vyfotíte si vaše disky v bagu a do aplikace jednoduše přidáte fotku, název disku, hmotu, letová čísla, gramáž a taky se vám u něj dělají statistiky měřených hodů. Jasně, je to taková kravinka, ale proč ne? Nevím kdy to přišlo, ale jakmile jsem zjistil, že jde U-disc propojit i s apple-watch, byl jsem víc než unešen. Jak to funguje? Přijdete na hřiště, otevřete aplikaci v telefonu, naboucháte tam hráče, hřiště a začnete kolo. Pokud nepotřebujete nutně zapisovat plné statistiky, je to neskutečná úspora času. Prostě jen kouknete na hodinky, otevřete apku, kterou máte na ploše jako správný hráč a po každé jamce zapíšete skóre. Nemusíte tak furt lézt do bagu pro telefon a každou jamku opakovat to samé, zvlášť v této době, kdy už se většina turnajů hraje bez skorkaret a vše jedeme on-line je to dost dobrý. Nejsem si jistý, zda apka jde i pro jiné hodinky *, ale na apple-watch funguje skvěle.

* aplikace funguje i na hodinkách se Samsung Wearables a Google Wear OS.

Aplikace Udisc na Aplle Watch

Co ještě Udisc umí?

Maličkostí, co aplikace umí je fakt spousta, nicméne bych jich ještě pár vypíchnul. Umí trénink puttování, trénink přesnosti, jsou tam jak pravidla DG, tak i soutěžní manuál (oboje řádně aktualizováno) nejbližší DG shop, navštívená hřiště, live scoring právě probíhajících hlavních světových turnajů a mnoho dalšího. A největší pecka na závěr, U-Disc je v češtině, takže neváhejte, staňte se členem PDGA, protože tuhle apku prostě chceš.

Jan „Johnny“ Veselý

A na závěr pár fotek přímo z aplikace

7

Další články na našem blogu