Rediscgolf

7

Rediscgolf vzniknul v květnu 2018. Nejdříve jsme si řikali czdiscgolf, ale pak jsme se definitivně přejmenovali na rediscgolf a tak už to zůstane. Všechno to začalo po cestě do Hostačova, kde jsme natočili naše první video a zveřejnili ho na you tube. První naší recenzí byla recenze na dva naše Bagy (latitude Luxury bag E3 a MVP probag), která trvala přes 45min. My z ní měli tenkrát obrovskou radost a strašně nás to bavilo. A tak jsme pokračovali dál. Přišli další bagy, disky a pak jsme se koukli na zaoubek i hřištím. Jo a nesmím zapomenout na naše DG myšlenky. Do nich patří „reportáže“ z turnajů či rozhovory. Bohužel většina „dg myšlenek“ než byla sestříhána nebyla aktuální a tak skončili v našem virtuálním šuplíku. Možná je jednou zveřejníme právě tady na našem webu.

Kdo jsme?

Jsme dva discgolfoví nadšenci. Jerry a MuMu. Jerry je výborný discgolfista, mistr republiky, výborný trenér. Možná by ho lépe vystihl výraz metodik. Pomáhá a radí nováčkům a nejen jim. No a samozřejmě je to výborný parťák a kámoš.

Asi už je Vám jasné, že já budu ten MuMu. Jsem ten velkej a co mi na Jerryho chybí v disgolfovém umění (a že toho je zatím fakt hodně) doháním nadšením a snahou.

No a právě my dva jsme Redisgolf. Spolu natáčíme videa o discgolfovém vybavení, hřištích a dalších věcech kolem discgolfu. Spolu jsme se také v roce 2019 stali mistry České republiky v doubles v Jindřichově Hradci, kde po nás dokonce pojmenovali jamku. Takže až budete hrát na turnajovém laytoutu jamku „U dvou drobečků“, vězte, že to je ta naše :-). Takže to jsme my, kluci z Redisgolfu.

Co a proč to děláme?

Proč to děláme? Protože nás to baví. Baví nás natáčet videa o discgolfu. Baví nás o discgolfu mluvit a nejen mezi sebou, ale i s lidmi, kteří se discgolfu věnují. Dost se u toho vyblbneme a je jedno jestli zrovna natáčíme recenzi na disk, nebo rozhovor s pořadatelem turnaje. Videa natáčíme nepravidelně, prostě když máme náladu, tak něco natočíme. Disk, bag, hřiště či rozhovor.

V Jerryho hlavě se zrodila myšlenka pomoci disgolfem. A tak jsme se v roce 2020 pustili do pořádání Birdie Cup za vydatné podpory Karla Zdeňka z Chebu.  Birdie Cup měla být charitativní série 5 turnajů. Veškerý výdělek z těchto turnajů poputuje Klubíčku Beroun. COVID-19 z toho udělal turnaj pouze jeden. Ale díky Vám discgolfistům se nám podařilo i tak vybrat docela slušnou částku. Za což vám patří velké díky. A obzvlášť jednomu z vás patří moc moc velké díky. Těm co na turnaji byli, se jiný systém hry líbil, a tak připravujeme něco i na letošní rok 2021. Co přesně to bude se včas dozvíte jak tady na webu, tak na našem facebooku či You tube kanále.

Jerry hodně pomáhá začínajícím discgolfistům a nejen jim. Je schopen poradit, ukázat, postrčit Vás správným směrem. Jen musíte chtít. Jen se nebát, nestydět se a o pomoc požádat. Mimochodem, tak jsme se seznámili i my dva. Prostě jsem za ním přišel a poprosil ho, jestli mi ukáže jak na to. No a už se mě nezbavil. A já jsem ten co se stará o facebook, náš You tube a tento web.

A co chytáme dál?

Dál budeme točit videa. Asi ubude recenzí na disky a bagy, ale o to více nám zbyde čas na hřiště, které nás teď baví asi nejvíc. Také plánujeme více „našich DG myšlenek“. Plánujeme zase Birdie Cup, ale jestli to bude letos nevíme. Záleží na situaci a vladních opatřeních.
Na webu budeme dávat tipy a rady na trénink. Jak a co trénovat. Různá cvičení zejména pro začínající discgolfisti a třeba tu najdou něco i ti zkušenější. No a také plánujeme jedno velké překvapení! Ale co to je, to prozatím neprozradíme.

7

Novinky a aktuality na webu